top of page

בתקשורת

רוא׊׉ טלוויזיה

עו"ד ורדית אבידן בתוכנית ערב חדש

08/03/2017

עו"ד ורדית אבידן מתראיינת בנושא הצורך בטיפול משפטי אחר בכל מה שקשור להטרדות ופגיעות מיניות - כמו למשל : בית דין ייחודי, מחלקה ייעודית במשטרה ועוד..

ראיון עם עורכת דין ורדית אבידן

קורא׊׉ עיתונים

שומע׊׉ פודקאסטים

 אשמח לעמוד לרשותכ׋ 

צרו קשר

YOU ARE NOT ALONE

12/10/2021

על פעילותי בקליניקה לפמניזם ומשפט - עמ' 20-21

כתבת על עו"ד ורדית אבידן

שלוש הנערות מפרשת אייל גולן מתכננות להגיש תביעת מיליונים נגדו ונגד אביו - המקום החם בגהנום

03/07/2019

עורכת דין ורדית אבידן מהקליניקה לפמיניזם ומשפט באוניברסיטת חיפה מסבירה על הליך התביעה הנזיקית במקרה של עבירות מין: "יש שני ערוצים שיש זכות בדין לנפגעי עבירה בכלל וגם לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית להביא לדין את מי שלטענתם פגע בהם. דרך המלך לכאורה זה ההליך הפלילי. הגשת תלונה במשטרה ולתת למשטרה לחקור ולהביא את הפוגע לדין. דרך שנייה היא באמצעות הגשת תביעה נזיקית בהליך האזרחי.

האם גברים מפחדים מתגובות של נשים בעקבות METOO?

04/03/2023

ראיון שלי בתכנית הסכסוכים ברדיו 102 FM שוחחתי על ההשפעות של Metoo מצד אחד יצרה מודעות נורמטיבית לנושא ההטרדות המיניות מצד שני כאפקט מטוטלת יצרה פחד והימנעות של גברים בתקשורת שלהם לנשים. במקום פחד - למה לא לראות זאת כהזדמנות ליצירת שיח מכבד ומתקן של איך למנוע את זה יחד? גברים ונשים.

METOO

הוא אמר לי שאם אלטף אותו גברים ירצו אותי: האמת האפלה של מיניות מקודשת - הארץ

27/07/2022

כתבת תחקיר על קהילת המיניות המקודשת וריבוי ההטרדות המיניות בה - על כוחה והשפעתה של קהילה, ואיך ניתן לקיים בה מרחבים בטוחים ומוגנים.

תחקיר על הטרדות מיניות בקהילה

לישראל יש מערכת שאינה מאפשרות לנפגעי ונפגעות עבירות מין להגיש תלונות - מעריב

11/10/2021

בתחקיר של הקליניקה לפמניזם ומשפט ברשות עורכת דין ורדית אבידן מאוניברסיטת חיפה, בחודש יוני האחרון, עלה כי משטרת ישראל לא מטפלת נכון במקרים של עבירות מין או בנשים שמגישות תלונות על עבירות מין.

THE TIMES OF ISRAEL - DOMESTIC VIOLENCE IS A SYSTEMIC PROBLEM AND ISRAEL IS NO EXCEPTION

11/08/2020

3 significant changes in Israeli society and the legal system would overhaul the way domestic violence and its survivors are treated

ISRAEL HAYOM- VICTIMS' MENTAL HEALTH IS INTEGRAL IN SEXUAL ASSAULT CASES

07/11/2021

Additionally, most victims were not made aware of their basic rights like requesting to speak to a female officer or having the option of a volunteer from the rape crisis hotline accompany them to their meeting with police. This overwhelming feeling of despair among survivors lends many women I speak with to wonder why they bother saying anything at all if it is inevitable that the case will be closed with no consequences for the attacker

פודקאסט - קמפיין מי טו והשפעתו על מערכות יחסים בין גברים ונשים

07/05/2023

אני ושותפתי לסדנאות השיח של מיניות מדוברת, יעל קרפ' מתראיינות לפודקאסט של יניב שוורצמן "כאן רבים בכיף" על קמפיין מי טו והשפעתו על מערכות היחסים בין גברים ונשים.

מי טו

Community Forward - ארגון מנהלי הקהילות של ישראל (בלוג אורח): הטרדות ופגיעות מיניות בקהילה

08/07/2020

והשאלות צפות: מה קורה אם המתלוננ/ת מעדיף/ה לא להתלונן במשטרה ועדיין רוצה להיות חלק בקהילה? האם הקהילה צריכה ויכולה לטפל במקרים כאלו? האם היא אחראית? האם בכוחה להפעיל סנקציות כנגד אחד/ת מחבריה ולהרחיקו/ה מהקהילה?

"סיפורי משפט - מאחורי הקלעים של פסקי הדין ששינו את פני החברה הישראלית"

27/10/2022

בפרק "בג"ץ נגד הום סנטר: המאבק על שוויון מגדרי בשכר" שכתבו אריאן רנן-ברזילי וורדית אבידן מראים איזה משקל יכול להיות למעורבות רגשית של תובעת. במקרה זה – אישה שגילתה פער בשכרה לעומת גבר שעשה עבודה זהה לשלה. אותה תובעת הייתה מוכנה אפילו לוותר על פיצוי כספי לעצמה, ואכן, המעורבות שלה בכל ההליכים הועילה (אם כי פערי השכר בין נשים לגברים עדיין קיימים!)

פסקי דין

מהי הטרדה מינית ואיך מונעים אותה? ראיון בתוכנית הסכסוכים רדיו 102

15/05/2023

אני ויעל קרפ (חלק מצוות מיניות מדוברת) מדברות על מה אנחנו עושות כדי למנוע הטרדות מיניות - לדבר.

ראיון בנושא הטרדה מינית

מיניות בזמן מלחמה

29/10/2023

מאז אותה שבת שחורה ובעקבות כך - כניסה למצב מלחמה, מצאנו את עצמנו ברכבת הרים רגשית שתחילתה בקפאון ולאחר מכן בתהיות ומחשבות לגבי התקפות של שיח על מיניות בצל מלחמה. ככל שדיברנו על כך בינינו, הבנו שהפחד העולה מלדבר על מיניות כעת הוא הביטוי של רגשות הבושה והאשמה המלווים באופן תמידי למיניות בכל היבטיה. לכן הקלטנו וידאוקאסט נוסף, בו חלקנו את המחשבות שלנו לגבי מיניות בצל המלחמה מהאספקטים החולים של מיניות בזמן זה (סיפורי התעללות מינית מזעזעים, ניתוק רגשי, טראומה משנית) לאספקטים הבריאים ( רצון לקרבה חיבור ותקשורת מינית בריאה).

מיניות בזמן מלחמה
  • Whatsapp
bottom of page