פתרונות למניעת הטרדה מינית בעמותות וקהילות

          איך למנוע הטרדה מינית בקהילה

הכנה ופרסום של קוד אתי וולונטרי לעמותות ולקהילות : 

יצירת קוד אתי המותאם לאופי הקהילה ו/או ולעמותה -  "הסכם" בין המתנדבים.ות בעמותה ו/או חבר.ות הקהילה למפעיליה/תיה. הקוד מפרט את ערכי ועקרונות העמותה/ קהילה ומתמקד, בין היתר במקרים של אלימות מינית, מילולית ופיזית המתרחשים במסגרת העמותה ו/או הקהילה ואופי הטיפול בהםן ( למי פונים? איך מבררים? סנקציות).  לנוכח האופי המיוחד של ארגונים אלו, אשר לרוב מתבססים על עשייה של א.נשים שמאמינים.ות במטרות וערכי העמותה/קהילה ומגלים מעורבות רבה, הקוד יכול שיעשה במוערבות חברי.ות הקהילה, באמצעות שיח קהילה. 

שיח קהילה : 

הנחיית מעגלי שיח לחברי /ות קהילה ולמתנדבים/ות בנושאים כגון: מניעת הטרדה מינית, מה גורם לי להרגיש נוח במרחב השיתופי ומה לא? יצירת שיח קהילתי המשתף ומערב את חברי.ות הקהילה ו/או העמותה בנושא ומעלה את המודעות בעניין.  
מתאים לקהילות ועמותות המבקשות לערב את א.נשי הקהילה ו/או העמותה בהכנת הקוד האתי הוולנטרי. מתאים לקהילה / עמותה החווה טראומה בעקבות גילוי של מקרה של הטרדה מינית. השיח מעובר בצורה יחודית ומאפשר למשתתפים.ות בו מרחב אינטימי ומאפשר ללא שיפוטיות.

יצירת תשתית מלאה למניעת הטרדה מינית בקהילה ו/או עמותה : 

מוערבות של המתנדבים.ות / חברי קהילה בנושא, הכרה של החוק למניעת הטרדה מינית, הכשרות לטיפול במקרים של הטרדה מינית בקהילה ו/או בעמותה המפעילה מתנדבים. הכנת קוד אתי וולנטרי המותאם לאופי ההתנדבות ולקהילה. יצירת מעגלי שיח הקשורים לתקשורת, הצבת גבולות והבנת גבולות של האחר. 

 מוזמנים/ות ליצור עימי קשר - ורדית אבידן 0528657206