מיניות מדוברת - יצירת והנחיית מרחבי שיח על מיניות ככלי למוגנות מינית וסביבה בטוחה

מיניות מדוברת 

דיבור על מיניות, בהרבה מהמקרים, מציף אותנו ברגשות של פחד, בושה, אשמה ומבוכה.

מקורן של תחושות אלו מהסביבה שלנו - לא נולדנו איתן. חוסר מודעות לרגשות אלו, יכול לגרור למצבים של הימנעות משיח על מין או שיח רדיקלי על מין - שני מצבים שיכולים להוביל לחציית הגבולות המיניים שלנו, או של הפרטנרים שלנו, ומכאן עלול להוביל למרחב מיני שאינו מכבד ואינו מחובר.

שיח פתוח על מיניות יוצר מודעות ונירמול של היחס שלנו למיניות, של הרצונות והצרכים המיניים שלנו.

מתוך הניסיון האישי והמקצועי שלי, הגעתי להבנה שאני רוצה לאפשר לעצמי ולסביבתי לדבר בצורה כנה ופתוחה על מין ומיניות. 

לכן, יצרתי יחד עם שותפות נוספות (יעל קרפ ואריאלה גרייבר) מרחבי שיח בטוחים, בעזרת מתודות שיח המאפשרות סטריליות ופתיחות, ומקטינות שיפוטיות ותגובתיות.

נירמול השיח המיני מפתח אינטלגינציה מינית, הכרות מינית עצמית ויכולת לתקשר את זה אל מול הסביבה שלנו, מבלי להניח הנחות, ולהרגיש מבוכה.

כשאפשר לדבר על מין ולתקשר את זה, ניתן להשתמש ביכולת הזאת גם כדי לייצר קשר מיני בריא, נעים, מפרה, אינטימי, מוגן, מצמיח ועוד.

אנחנו מציעות סוגים שונים של מרחבים מעורבים מגדרית (הזדמנות לשמוע סיפורי חיים שונים- מתוך חווית חיים שונה, ללא הפרדה), כשהמטרה העיקרית- שיח פתוח ובטוח על מיניות:

מפגשי ערב- סדנא של 3 שעות שיח- קבוצתי, ובין-אישי: המפגשים מתקיימים אחת לחודש בסלון בהופיין 3 בתל אביב - ניתן להתעדכן לגבי מועדי הסדנה באתר בסלון

מדובר במפגש באווירה ביתית ומשפחתית, שבו ננסה לתרגל הקשבה ודיבור אקטיבי, ולענות במתכונת קבוצתית, ובזוגות על שאלות כמו:

מה אנחנו יודעים.ות על מיניות? ומה אנו רוצים ללמוד ולדעת?

כיצד אנחנו תופסים.ות מיניות?  

כמה אנו מבינים.ות את ההשפעה הסביבתית על הביטוי של המיניות שלנו?

כמה אנו מודעים.ות ומבינים.ות את הרצונות והצרכים המינים שלנו ויכולים.ות לתקשר אותםן ללא שיפוטיות, בושה או אשמה ?

בנוסף, ניתן להזמין סדנא בהזמנה אישית: הסדנאות מותאמות לקהלים שונים (בהתאם לתיאום ציפיות).

למידע על הסדנה הבאה צרו עימי קשר

ריטריט יום - סדנאת עומק - בימי שישי או שבת מהבוקר עד הערב: משלב משבצת של קונטקט, ומרחבי שיח קבוצתיים ובין-אישיים. 

מוזמנים ומוזמנות להכנס לאיוונט -  רטריט יום - מיניות מדוברת בפייסבוק להרשם ו/או להתקשר אלי. 
ריטריט שיח סופ"ש - 

שלושה ימים (סופש, חמישי-מוצ"ש) שבמהלכם נבין איך ומתי אנו מתקשרים עם עצמנו ועם אחרים, במרחב אינטימי ללא פיזיות. יחד נעורר חשיבה ומודעות לגבי השיח המיני שלנו, היכולות שלנו להביע את עצמנו במצבים אינטימיים ולהציב גבולות, תוך כדי מפגש פנימי עם הנפש שלנו הפוגשת נפשות אחרות במרחב.

במהלך היום יועברו מעגלי שיח בקבוצה ובזוגות המעודדים הקשבה וביטוי המאפשרים לכל אחד.ת להביא את עצמו באותנטיות, ללא שיפוט וביקורת בנושאים הקשורים ליכולת השיח שלנו, לגבולות, ולתפיסת המיניות שלנו, ובעיקר אימון בלדבר ולהקשיב.

מכיוון שאנו מאמינות בחיבור גוף נפש לצד השיח ופיתוח המודעות יהיו גם סדנאות של יוגה, מיידפולנס וקונטקט שילוו אותנו בן שיח לשיח לצד מנוחה, אוכל טוב והרגשה של מקום שבו נוכל להתנתק לכמה רגעים מהמציאות ביחד. 

הריטריט מיועד ל- 10 אנשים בלבד מגילאי 28 ומעלה, כאשר יש חלוקה מגדרית שווה על מנת ליצור שיח מגדרי מודע (חמישה גברים וחמש נשים) ללא קשר להעדפה מינית ו/או זהות מגדרית של כל אחד.ת.

למי מתאים? גילאי 28 + גברים ונשים ( מס' שווה לצורך איזון מגדרי) המסוקרנים.ות:  

-לבחון את היחס שלהםן למיניות, דרך שיח ללא מגע.

-להתאמן בשיח מאפשר ללא תחושות של בושה ואשמה.

-לקבל כלים ליצירת אינטימיות וקרבה.

- לחבר בין גוף ונפש.סדנאות לצוותי הדרכה (צוותי הדרכה, הוראה ושיקום, עובדים.ות סוציאלים ו/או מטפלים.ות, רכזי קהילות) לשיח על מיניות 

הכשרת (השתלמות או מפגשי שיח) צוותי הדרכה/הוראה או שיקום - העובדים עם נוער, נוער בסיכון, אנשים עם מוגבלות, הורים, דתלשי"ם ועוד.. 

כידוע, מיניות מעוררת בנו רגשות מעורבים ואישיים וכא.נשי צוות העובדים.ות מול קהלים מגוונים יש צורך לדעת איך להגיב כשמשוחחים עימםן על מיניות במיוחד על פגיעה מינית. אם איש/ת ההדרכה/מורה חש.ה בושה ואשמה לגבי המיניות שלו.ה ( מה שמובן במציאות הישראלית השמרנית) השיח עם הקהל אותו הוא/היא משרתים יהיה בהתאם: לחוץ, קשה ומפחיד.  כמו כן, כדי שיהיה אפשר להעביר סדנה בנושא לקהל מקבלי השירות שכן סדנה כזו תוכל לגרום להםן להרגיש נוח לחשוף דברים בעצמם (דבר שאנו מעודדים) ויהיה צורך במתן מענה של אנשי הצוות המקיפים אותם. בנוסף לנירמול השיח -  ההכשרה מעניקה  כלים אופרטיבים לגבי האופציות הטיפוליות בנוגע לחשש של פגיעה מינית בעבר ובהווה, וכך למעשה מוענק יחס ומעקב המשכי סביב הנושא.מוזמנים/ות ליצור עימי קשר - ורדית אבידן 0528657206